Categories

Derma rollery

dermaroller
#floor 
Czy chcesz mieć młodą i piękną skórę?
Derma roller (zwany również skin rollerem lub rollerem mikroigłowym) jest najbardziej znany z eliminowania cellulitu, zmarszczek, przebarwień i trądziku.

Może to brzmieć zbyt dobrze, aby było prawdziwe. Ale tak nie jest. Technika micro-needling poprawia wygląd skóry poprzez tworzenie małych nakłuć w skórze, które stymulują proces kolagenu.

Możesz używać derma roller w domu i kiedy tylko masz na to ochotę.  

Dzięki dermarollerowi osiągniesz widoczną redukcję zmarszczek, skórki pomarańczowej (zwanej też cellulitem), blizn, zmian pigmentacyjnych i pryszczy. W Fashiongirl znajdziesz skin rollery i dermarollery do stosowania na ciało i twarz. Już po kilku zabiegach Twoja skóra będzie wyglądała na bardziej wyrównaną i gładką.

Co to jest dermaroller?

Dermaroller to popularne narzędzie kosmetyczne, które na jednym końcu posiada wałeczek z igiełkami. Może wyglądać przerażająco, ale w rzeczywistości jest po prostu bardzo dobry. Wykorzystuje on zdolności regeneracyjne organizmu do poprawy wyglądu skóry. Kiedy dermaroller jest przesuwany po skórze, tworzy setki mikrootworów, które powodują, że skóra zaczyna się goić i produkować nowe komórki. Oznacza to, że skóra jest odmładzana za każdym razem, gdy używasz dermarollera. Jednocześnie stymulujesz naturalną produkcję elastyny i kolagenu w organizmie, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i bardziej puszysta.

Jak przebiega zabieg?
Przed przystąpieniem do zabiegu należy oczyścić zarówno skórę, jak i dermaroller. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć przenoszenia bakterii i ewentualnych zakażeń. Zarówno przed, jak i po zabiegu należy oczyścić dermaroller np. chlorheksydyną. Kiedy skóra i roller są już czyste, można przystąpić do pracy.

Przesuwaj dermaroller po skórze pionowo, poziomo i ukośnie. Pamiętaj, aby podnosić rolkę po każdym pociągnięciu, dzięki czemu tworzysz więcej nowych otworów w skórze, zamiast rolować te same otwory i powiększać je. Roluj kilka razy w tym samym miejscu, ale nie więcej niż 4 razy. Wszystkie nasze dermarollery są wykonane z tytanu i są niezwykle ostre. Dlatego nie musisz mocno dociskać rolki. Pozwól, aby roller wykonał swoją pracę, delikatnie go rolując.

Po zabiegu skóra ma do 200 razy lepszą zdolność absorpcji. Dlatego dobrym pomysłem jest nałożenie na skórę dobrego kremu, olejku lub serum. Produkty ze składnikami takimi jak peptydy, retinol, hialuron i egf są idealne do stosowania po zabiegu. Unikaj produktów z dużą ilością perfum, parabenów i barwników, ponieważ po użyciu dermarollera wnikają one głębiej w skórę.
Czy używanie dermarollera jest bolesne?

Oczywiście, każdy ma inny próg bólu i może inaczej odbierać zabieg. Jednak bardzo ważne jest, aby zabieg nie bolał. Kiedy derma roller jest przesuwany po skórze, odczuwalne jest bezbolesne mrowienie. Również po zabiegu odczuwalne jest pewne mrowienie skóry, co jest całkowicie normalne. Dzieje się tak dlatego, że układ odpornościowy reaguje już na liczne mikropory i jest w trakcie ich naprawy.
Czy to w ogóle działa?
Tak! Działa już od pierwszego ukłucia dermarollerem, ponieważ ciało zawsze będzie się samo naprawiać. Jednak to, jak szybko i jak skutecznie, zależy od kilku różnych okoliczności. Na przykład od tego, w którym miejscu ciała używa się derma rollera i do czego się go używa (np. rozstępy, blizny, przebarwienia). Długość igieł również odgrywa rolę, podobnie jak to, czy po zabiegu użyjesz kremu, olejku czy serum.

Czy każdy może go używać?
Należy unikać stosowania skin rollera na:
  • Aktywny trądzik
  • Otwarte rany
  • Egzema
  • Znamiona
  • Brodawki
  • Infekcje skórne
  • Choroby skóry, takie jak łuszczyca
  • Usta i powieki

Pamiętaj, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie przeprowadzono badań klinicznych na kobietach w ciąży i karmiących piersią. Dlatego też nie są znane możliwe skutki uboczne, które mogą wystąpić.

Konserwacja dermarollera
Bardzo ważne jest, abyś czyścił swój dermaroller zarówno przed jak i po użyciu. Zmniejsza to ryzyko przenoszenia bakterii i ewentualnych infekcji. Dermaroller powinien być wymieniany co 3 miesiące, ponieważ igły mogą się stępić i przez to stać się mniej skuteczne.

Pamiętaj, że dermaroller jest urządzeniem osobistym. Nie wolno Ci pożyczać cudzego ani swojego. Nawet jeśli został on wyczyszczony, nie możesz mieć pewności, że jest całkowicie czysty. Dzieląc się nim, Ty lub Twój przyjaciel możecie ryzykować przeniesienie obcych bakterii, które mogą wywołać infekcję. 

Wybierz odpowiedni wałek do skóry
Istnieją różnice w wyborze dermarollera, w zależności od tego, jaki problem skórny chcesz poprawić.
Najczęściej używana do użytku domowego jest igła 0,5 mm, ponieważ może ona usunąć większość problemów skórnych zlokalizowanych w górnych warstwach skóry, takich jak zmarszczki, otwarte pory, defekty pigmentacji i blizny potrądzikowe. Nie należy używać igieł dłuższych niż 1mm na twarzy, ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie skóry, jeśli jest stosowane nieprawidłowo. Jeśli jednak chcesz zredukować np. skórkę pomarańczową, rozstępy lub blizny na ciele, zalecamy stosowanie igieł o długości 1 mm w miejscach, gdzie skóra jest najgrubsza, np. na udach i pośladkach.

Wybierając dermaroller, zastanów się, na jakim obszarze będzie on stosowany i co chcesz poddać zabiegowi. Jeśli skóra w miejscu, które chcesz poddać zabiegowi jest bardzo cienka, warto użyć igły o mniejszej długości i odwrotnie, jeśli skóra w wybranym miejscu jest gruba.
Wyświetl: Lista / Tabela
Pokaż:
Sortuj według:
DRS® Derma roller 0.5, to urządzenie do mezoterapii igłowej, którą można wykonać samemu w domu. Derm..
156 zł 48 zł
Na podstawie 8 opinii.
Derma roller, to urządzenie do mezoterapii igłowej, którą można wykonać samemu w domu. Derma roller ..
224 zł 134 zł
Na podstawie 3 opinii.
Derma pen z 40 igłami. Derma pen jest bardzo naturalnym i pomysłowym akcesorium do pielęgn..
112 zł 67 zł
Na podstawie 1 opinii.
Dermaroller z 600 igłami o dł. 0,5 mm. Dermaroller jest bardzo naturalnym i pomysłowym akcesorium do..
168 zł 101 zł
Derma roller marki UNIQ z 540 igłami o dł. 0,5 mm. Derma roller jest bardzo naturalny..
168 zł 76 zł
Na podstawie 2 opinii.
Derma roller marki UNIQ z 540 igłami o dł. 0,25 mm. Derma roller jest bardzo naturalnym i ..
168 zł 101 zł
Na podstawie 3 opinii.
Derma roller pod oczami z 180 igłami o dł. 0,2 mm. Derma roller jest bardzo naturalnym i pomysłowym ..
168 zł 101 zł
Derma roller marki UNIQ z 540 igłami o dł. 0,2 cm. Derma roller jest bardzo naturalny..
168 zł 84 zł
Na podstawie 1 opinii.
Derma roller z 200 igłami o dł. 0,5 mm. Derma roller jest bardzo naturalnym i pomysło..
168 zł 101 zł
Derma roller marki UNIQ z 540 igłami o dł. 0,1 cm. Derma roller jest bardzo naturalny..
168 zł 84 zł
Na podstawie 1 opinii.
Derma roller marki UNIQ z 540 igłami o dł. 0,3 cm. Derma roller jest bardzo naturalny..
168 zł 84 zł
..
128 zł 60 zł
Dermarulls 600 igieł z igłami 0,2 tytanu
Wysokiej jakości dermarolls z zamienną głowicą iz 540 igłąami tytanowymi. Dermarolls są najbardziej ..
156 zł
Dermarolls 600 igieł z igłą 1,0 tytanu
Wysokiej jakości dermarole z zamienną głowicą i 600 igłąami tytanowymi. Dermarolls są najbardziej na..
156 zł